Nagradni jezički konkurs za srednjoškolce

Studijski program Anglistika i Studije na engleskom jeziku Univerziteta Singidunum organizuju nagradni jezički konkurs koji je otvoren od 1. do 31. marta 2022. godine.

Nagradni jezički konkurs za srednjoškolce - 1

Propozicije konkursa:

1. Konkurs je namenjen učenicima III i IV srednjih škola i gimnazija
  2. Učenici pojedinačno ili u timovima rade na projektu
  3. Učenici biraju jednu od ponuđenih tema (Sportske aktivnosti i zdravi životni stilovi mladih u našem kraju, Šta možete videti i posetiti u našem kraju, Kako štitimo svoju životnu sredinu).
  4. Proizvod projekta može biti kratak video snimak (max. 10 minuta), esej, pesma, priča, audio zapis, poster/PPT prezentacija uz audio zapis.
  5. Projekte slati na adresu anglistika|mmnkk|singidunum.ac.rs. U tekst mejla navesti ime nastavnika mentora, imena učenika koji su učestvovali u projektu, naziv i mesto škole.
  6. Učenici mogu raditi svoj projekat na engleskom, nemačkom, italijanskom, španskom, ruskom, francuskom ili grčkom jeziku.
  7. Kriterijumi evaluacije projekata: kreativnost, timski rad, relevantnost i svrsishodnost obrađene teme, bogatstvo jezičkog izraza i vizuelni/auditivni efekat.

Prijave učenika za takmičenje su moguće putem sledeće FORME ZA PRIJAVU.

Nagradni jezički konkurs za srednjoškolce - 2

Učenici će sa svojim nastavnicima biti pozvani da budu naši gosti na manifestaciji Internacionalni dan na Univerzitetu Singidunum (International Day) koji se održava u petak 8. aprila 2022. godine. U okviru Internacionalnog dana biće predstavljene zemlje iz kojih dolaze studenti koji studijraju na Univerzitetu Singidunum - njihove kulture, jezik, istorija, turizam, običaji, gastronomija.

Najbolji timovi i njihovi nastavnici će biti nagrađeni.

Za sva pitanja i nedoumice stojimo na raspolaganju putem mejla anglistika|mmnkk|singidunum.ac.rs

Nadamo se da ćete uživati u radu i da ćete sa nama podeliti svoju kreativnost i jezičko znanje.

Univerzitet Singidunum © 2023